Lezhë, 105 kg kanabis pranë shtëpisë, një në pranga e një tjetër në kërkim

kanabis-lezhePolicia e shtetit njoftoi paraditen e se premtes se ka finalizuar me sukses një tjetër operacion antikanabis, këtë herë në Kurbin.

Behet me dije se 105 kilogramë kanabis janë sekuestruar nga efektivët e policisë, ndërsa një person ka përfunduar në pranga e një tjetër është shpallur në kërkim.

I arrestuari është Qamil Hajdari, ndërsa në kërkim është shpallur 46 – vjeçari me iniciale F.H, të dy banues në Vinjollë të Kurbinit.

Policia sqaron se gjatë kontrollit të ushtruar në këtë fshat, në afërsi të banesës së tyre u konstatuan 2 ambiente të improvizuara si ambiente për tharje, ku u gjetën 90 kilogramë bimë kanabis, në proces tharjeje që u asgjësua me anë të djegies, si dhe 15 kilogramë lëndë bimore kanabis e tharë dhe e gatshme për në treg.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Befasohet ministri shqiptar, të dënuarit e marrin në telefon nga burgu dhe…!

Telefonatat e të burgosurve prej më shumë se 3 javësh janë vënë ...