Prangosen dy “të fortët” e Kurbinit, lëviznin me 11 kg drogë në makinë

Dy të rinj kanë përfunduar në pranga, pasi u kapën me plot 11 kilogramë kanabis në makinë. Ata janë Nikoll Koca, 25 – vjeç dhe Rajmond Prenga, 21 – vjeç, të dy banues në Kurbin.

Sipas policisë, droga u gjet gjatë kontrollit të ushtruar në mjetin me targë AA 814 GD. Ajo ishte e futur në 2 thasë të zinj të fshehur në mjet.

Dy të arrestuarit dyshohet të jenë gjithashtu pronarë të 15 thasëve të mbushur me mbetje të bimëve narkotike kanabis në Hidrovor – Adriatik, të gjetur ditën e diel nga policia.

Ndalimi i dy të rinjve u bë nga shërbimet e F.N.SH-së, të Policisë Kufitare Shëngjin dhe të Seksionit kundër Narkotikëve në D.V.P. Lezhë, gjatë patrullimit në kufirin bregdetar.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Aksidenti në Itali, identifikohen dy shqiptarët që mbetën të vdekur

Identifikohen dy shtetasit shqiptarë që mbetën të vdekur një ditë më parë ...