Zbulohet drogë e madhe në Gjirokastër, trafikantët zhduken nëpër pyll

polici-kanabisPolicia e Shteti vazhdon operacionin anti-kanabis në jug të vendit ku janë të përfshirë edhe efektivë të Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë.

Mësohet se në zonën e Gjirokastrës policia ka zbuluar rreth 400 kg kanabis sativa. Drogë ka qenë e thatë dhe në përpunim e sipër për tu bërë gati për tu hedhur në treg.

Operacioni është shtrirë në Memaliaj, Kurvelesh dhe Përmet, ku disa nga kultivuesit e dyshuar janë larguar nga fshatrat dhe janë fshehur në pyje.

Në Memaliaj, policia e ka fokusuar aksionin në fshatin Zhapokikë, ku ka zbuluar veç lëndës narkotike, edhe armë.

Në Kurvelesh, forcat e policisë janë përqendruar në Nivicë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Kapja e 10 ton droge në Itali, reagon policia shqiptare: Ja e vërteta

Policia shqiptare ka reaguar ne lidhje me lajmin per arrestimin e nje ...