Zbulohet drogë e madhe në Gjirokastër, trafikantët zhduken nëpër pyll

polici-kanabisPolicia e Shteti vazhdon operacionin anti-kanabis në jug të vendit ku janë të përfshirë edhe efektivë të Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë.

Mësohet se në zonën e Gjirokastrës policia ka zbuluar rreth 400 kg kanabis sativa. Drogë ka qenë e thatë dhe në përpunim e sipër për tu bërë gati për tu hedhur në treg.

LEXO EDHE:  8-vjeçarja përlot me fjalët: S’kërkojmë kurrë çokollata, babi na i blen për ditëlindje
Kliko per me shume info

Operacioni është shtrirë në Memaliaj, Kurvelesh dhe Përmet, ku disa nga kultivuesit e dyshuar janë larguar nga fshatrat dhe janë fshehur në pyje.

Në Memaliaj, policia e ka fokusuar aksionin në fshatin Zhapokikë, ku ka zbuluar veç lëndës narkotike, edhe armë.

Në Kurvelesh, forcat e policisë janë përqendruar në Nivicë.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here