Kapen 4 trafikantët me 31 kg hashash, ja emrat, njëri nga Kosova

drogeeKatër persona janë arrestuar pasi akuzohen për trafik të lëndëve narkotike.

Burime zyrtare të policisë bëjnë me dije se në sajë të operacionit të koduar “Bradasheshi 2” janë vënë në pranga:

Kliko per me shume info

Malvin Kamberi, 27 vjeç, banues në Tiranë.

Julian Laçi, 29 vjeç, banues në Tiranë.

Nazmi Sylejmani, 51 vjeç banues në Prishtinë Kosovë.

LEXO EDHE:  U arrestuan për protesten tek gjykata, lihen të lirë të rinjtë e FRPD

Robert Haderi, 51 vjeç banues në Tiranë.

Gjatë kontrollit të ushtruar nga efektivët e policisë në fshatin Bradashesh është gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale 31 kg lëndë narkotike e dyshuar kanabis sativa, dy automjete, tetë telefona celularë të markave të ndryshme.

Këta personat dyshohen se kanë transportuar lëndën narkotike nga Tirana në drejtim të Elbasanit.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here