5 kg drogë gati për ta kaluar në kufi, kapen dy trafikantët në Muriqan, ja emrat

drogeeeeMbi 5 kg kanabis është sekuestruar nga Policia e Shkodrës, në pikën kufitare të Muriqanit. Autoritetet kishin dijeni për një trafik droge, ndaj ushtruan kontrolle në automjetin tip “Wolsvagen” me targa AA 048 NG.

Në pjesët anësore, poshtë dyerve të automjetit u gjetën të fshehura 10 pako, të mbështjella me letër natriban, me peshë 5 kg e 500 gr kanabis.

Për këtë në pranga përfunduan: Ismet Shehaj, 37 vjeç dhe Gazmend Koçi, 42 vjeç, të dy nga Tirana.

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

majlinda-andrea

Hetimi për rryshfetin 50 mijë euro, gjyqtarja e dinte, i tha burrit “kujdes me veprimet”

Gjashtë muaj nga hetimi për korrupsion dhe zbulimi i skandalit në Gjykatën ...