5 kg drogë gati për ta kaluar në kufi, kapen dy trafikantët në Muriqan, ja emrat

drogeeeeMbi 5 kg kanabis është sekuestruar nga Policia e Shkodrës, në pikën kufitare të Muriqanit. Autoritetet kishin dijeni për një trafik droge, ndaj ushtruan kontrolle në automjetin tip “Wolsvagen” me targa AA 048 NG.

Në pjesët anësore, poshtë dyerve të automjetit u gjetën të fshehura 10 pako, të mbështjella me letër natriban, me peshë 5 kg e 500 gr kanabis.

Kliko per me shume info

Për këtë në pranga përfunduan: Ismet Shehaj, 37 vjeç dhe Gazmend Koçi, 42 vjeç, të dy nga Tirana.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.