Si e fshihnin shqiptarët kokainën nën logon “Louis Vuitton”

lui-vitonTri ditë më parë policia greke arrestoi një çift shqiptarësh, që u kapën me 29 kg kokainë. Sipas policisë greke, shqiptarët ishin pjesë e një grupi të strukturuar që u godit nga DEA.

Ata merreshin me trafikun e drogës në Evropën Perëndimore. Por si e fusnin drogën shqiptarët në Greqi, por jo vetëm.

Paketimi i drogës bëhej si për produkte kozmetike dhe pikat e shitjes ishin sallonet në Athinë. Karakteristikë ishin logot e kompanive të ndryshme, duke përfshirë edhe shtëpinë e modës “Louis Vuitton”.

Droga u gjet në një kamion në portin e Patras, ndërsa veç shqiptarëve u arrestuan edhe dy grek.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

policia2015

Mashtrimi/ Bien në pranga 3 persona, tentuan t’i merrnin 280 euro një 28-vjecari

Tre persona janë arrestuar nga Policia e Durrësit pasi dy muaj më parë ...