Ja rolet e 11 trafikantëve të drogës në Krujë dhe kur punonin gratë

droge-kakavijeProkuroria për Krimet e Rënda zbardh rolet e 11 të arrestuave gjatë aksionit të sekuestrimit të 1.3 ton kanabis në Krujë, ditën e mërkurë.

Sipas hetuesve, organizatorët e kësaj veprimtarie kriminale janë tre anëtarët e fisit Gjokeja, Gjovalini, Aureli dhe Gazmiri, të cilët u arrestuan në një lokal në një zonë larg magazinave të drogës.

Kliko per me shume info

Ata ishin në përgjim prej Korrikut nga prokuroria dhe gjatë kësaj kohe është dokumentuar e gjithë veprimtaria e tyre.

LEXO EDHE:  Soros në Vlorë, debat me të rinjtë për LGBTQ

Gjokeajt, sipas prokurorisë, janë filmuar duke hyrë në kapanone dhe janë përgjuar në telefona, ku janë kapur biseda të ndryshme për trafikimin e drogës.

Kujtim Rexhepi, rezulton se është pronari i dy ambienteve të cilat janë përshtatur për tharjen e lëndës narkotike dhe presimin e saj.

Minoreni me inicilaet E.N mësohet se do të lirohet. Ndërsa pjesa tjetër e të ndaluarve ishin të punësuar në transportin e drogës nga parcelat në magazina dhe paguheshin nga 30-50 mijë lekë të vejtra në ditë.

LEXO EDHE:  Goditen 2 organizata të lidhura me Camorra-n dhe Ndragheta-n në Itali, në pranga dhe shqiptarë

Burimet bëjnë me dije se në kapanone punonin afro 30 persona, njerëz të besuar të organizatorëve, të cilat ishin shumica gra. Pjesa më e madhe e punës kryhej natën. /Tv Klan

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here