Detaje për kapjen e ngarkesës me 1 ton drogë shqiptare në Greqi

drogaaaPak dite pas operacionit te policisë greke, qe çoi ne sekuestrimin e mbi 1 ton marihuane dhe arrestimin e 6 shqiptareve dhe një greku, mediat e vendit fqinj kane zbuluar detaje te reja.

Sipas tyre, te ndaluarit jane nga jugu i Shqipërisë te moshës 40-62 vjeç, por identiteti nuk behet i ditur.

Droga qe vinte nga Shqipëria transportohej me kamionë drejt Holandës, Gjermanisë dhe Belgjikës. Edhe nje dite me pare, dy shqiptare u prangosen ne nje tjetër operacion policor, ku u sekuestruan 29 kg kokaine, qe vinte nga Holanda.

Mediat theksojnë se Greqia është shndërruar ne nje pike tranziti te lendeve narkotike, qe transportohen kryesisht me kamionë drejt vendeve te Evropës Perëndimore.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Tiranë/ E dhunoi vjehrri, dhëndri merret në mbrojtje nga policia

Një 69-vjeçar me incialet S.T. është denoncuar pasi dyshohet se ka ushtruar ...