Drogë në Greqi, policia arreston 7 persona, mediat: Janë nga jugu i Shqipërisë

UntitledDitë më parë në Greqi u zbuluan 1 ton e 669 kg lëndë narkotike e llojit marijuana në një magazinë, duke arrestuar si autorë 7 persona me kombësi greke, por që sipas mediave greke janë nga jugu i Shqipërisë. Mësohet se të arrestuarit janë të moshës 40-62 vjeç, por identiteti i tyre nuk bëhet i ditur. Gjithashtu policia greke greke i sekuestroi organizatës kriminale20.095 euro, 12 celularë, 2 peshore, 1 makinë, 1 motor, 1 kamion dhe 1 kasafortë metalike. Pas këtij operacioni, mediat greke shkrujnë se droga vinte nga Shqipëria dhe kishte destinacion vendet e tjera Europiane. Sipas policisë greke, pasi magazinohej, droga dërgohej me kamionë në Holandë, Gjermani dhe Belgjike. Ndërkaq policia po heton lidhjet e mundshme të kësaj organizate edhe me organizata të tjera që veprojnë në trafikun drogës nga Greqia drejt Europës.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Basha bëri thirrje për ‘’luftë’’, një tjetër përgjigje ironike vjen nga PS

Një ditë më parë, kreu i PD-së, Lulzim Basha i bëri thirrje ...