Dorëheqje e bujshme nga shëndetësia shqiptare, “dorëzon celsat” vajza e ish-presidentit

Kliko per me shume info

rubena-moisiuDrejtoresha e maternitetit “Koço Gliozheni”, Rubena Moisiu, është larguar nga detyra që mbante prej shumë vitesh.

Burime nga Ministria e Shëndetësisë bëjnë me dije se Moisiu ka dhënë dorëheqjen nga posti duke shenuar keshtu nje nga levizjet me te bujshme te dekades se fundit ne shendetesine shqiptare.

Kliko per me shume info

Ende nuk dihen motivet e largimit të saj, por ai vjen pak kohë nga vdekja e një gruaje shtatëzënë dhe foshnjës së saj.

Në krye të maternitetit është caktuar mjeku Arben Rugia.

Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here