Dorëheqje e bujshme nga shëndetësia shqiptare, “dorëzon celsat” vajza e ish-presidentit

rubena-moisiuDrejtoresha e maternitetit “Koço Gliozheni”, Rubena Moisiu, është larguar nga detyra që mbante prej shumë vitesh.

Burime nga Ministria e Shëndetësisë bëjnë me dije se Moisiu ka dhënë dorëheqjen nga posti duke shenuar keshtu nje nga levizjet me te bujshme te dekades se fundit ne shendetesine shqiptare.

Ende nuk dihen motivet e largimit të saj, por ai vjen pak kohë nga vdekja e një gruaje shtatëzënë dhe foshnjës së saj.

Në krye të maternitetit është caktuar mjeku Arben Rugia.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Policia gjen trafikantët që futën drogë në zarfet e postës, do dërgohej në Itali

Policia ka rënë në gjurmët e dy personave që kanë tentuar të ...