Donald akuzon rëndë Klintoni, ‘’Do të na dërgojë në Luftën e Tretë Botërore’’

clinton-trumpDebatet dhe akuzat mes Hillary dhe Donald nuk kanë të sosur. Së fundmi një akuzë shumë e rëndë vjen nga kandidati republikan, Donald Trump duke thënë se nëse Hillary vjen ën pushtet, do të sjellë Luftën e Tretë Botërore. KËshtu u shpreh Donald Trump në një intervistë ekskluzive të dhënë për “Reuters”. “Politika që Hillary Clinton kërkon të vazhdojë në Siri do të na dërgojë në Luftën e Tretë Botërore. Heqja e Asadit nga pushteti është dytësore përballë luftës kundër ISIS-it”, thekson kandidati republikan.

“Nëse do të kishim mbrapa një parti republikane të bashkuar nuk mund t’i humbasim këto zgjedhje”, vazhdon Trump duke kritikuar liderët e partisë së tij. Nga ana tjetër Clinton morri një tjetër mbështetje nga Obama, i cili nuk kërkoi vetëm fitoren e kandidates demokrate por kërkoi gjithashtu që ajo të mbysë elektoralisht Trump për t’i treguar atij dhe mbështetësve të tij se SHBA-ja nuk i do idetë e kandidatit republikan.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.