Zbulohet dokumenti, ja si mbillet drogë poshtë “hundës së policisë”

kanabis-policiaSe Shqipëria është e mbushur me parcela me kanabis nuk përbën më lajm. Por deri më tani janë raportuar parcela të mbjella larg syrit të njerëzve dhe larg policisë.

Por sot Balkanweb publikon një pjesë nga komunikata e brendshme e policisë, që nuk është bërë publike, ku thuhet se “janë gjetur rreth një mijë bimë narkotike në fshatin Qerek të Fushë-Krujës.

Ky fshat shtrihet pranë aeroportit të Rinasit, ku ngrihen e ulen çdo ditë avionë. Pra me sa duket trafikantët nuk e kanë më problem për policinë dhe ua mbjellin drogën “nën hundë”.

fshati qerek

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Kërcënoi drejtoreshën e konvikteve, nis hetimi për 18-vjeçarin në Tiranë

Një 18-vjeçar nga Tirana ka kërcënuar drejtoreshën e konvikteve të shkollave të ...