Eleminojeni dhimbjen e gjurit me këtë mënyrë natyrale…

UntitledNjë pjesë e madhe e njerëzve anë e mbanë botës vuajnë nga dhimbjet e gjurit, pavarësisht moshës që kanë. Artriti, lëndimet e ndryshme dhe të papritura janë të gjithë faktorë për dhimbjet e shkaktuara në gjunjë.
Sidoqoftë, për eliminimin e këtyre dhimbjeve – të cilat shpeshherë dinë të jenë të tmerrshme – mund ta përdorni këtë ilaç natyral që i shëron këto dhimbje menjëherë, transmeton Telegrafi.
Përbërësit:
– Një apo dy limonë
– Vaj susami
Vetëm prini limonët në pjesë të vogla dhe me një leckë pambuku lidhni limonët në të. Pas kësaj, zhyteni leckën e pambukut në vaj të nxehtë susami.
Leckën e vendosni në zonën caktuar dhe e lini ashtu për 5 deri në 10 minuta.
Sigurohuni që procedurën ta përsëritni dy herë në ditë, derisa dhimbja të largohet krejtësisht.
Por, paraprakisht është mirë dhe e rekomandueshme të konsultoheni edhe me doktorin. /Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.