Deputetja e PD: Partinë po e mjelin si ‘lopë’ pseudodemokratët

Kliko per me shume info

liljana-elmaziDeputetja e Partisë Demokratike Liljana Elmazi, kakritikuar këtë forcë politike duke thene se brenda saj ka individë që po e mjelin atë si ‘lopë’ dhe megjithëse nuk kanë asnjë kontribut, kërkojnë poste kur PD vjen në pushtet.
Me ane te një statusi në faqen e saj në Facebook, Elmazi shkruan se, këta ‘pseudodemokrate’ brenda PD-­së janë edhe më të rrezikshëm se PS dhe LSI.

Ja postimi i Elmazit

Kliko per me shume info

Do te shpetoje ndonjehere PD nga ata pseudodemokrate qe e duan si “lope” per ta mjele kur eshte ne pushtet, apo per te bere karrere ne opozite , ( nderkohe qe as profesion tamam nuk kane) , se mendojne qe shpejt mund ta kthejne ne “lope ” per ta mjele per poste deputetesh apo pushtetaresh, nderkohe qe , jo vetem nuk kane kontribut ne PD, nuk kane as vlera, per mos thene antonimin e saj, madje as votat e tyre e familjareve nuk i kane dhene PD.

Per mua, keta jane me te rrezikshem edhe se Rilindja e LSi, keta jane si ai krrimbi apo mola qe ma e gerryejne PD nga brenda pa u ndjere “larg imoralet politike e jopolitike dhe mediokriteti nga PD” pervecse te keqija, asnje te mire nuk i sjellin, ndryshe nga dallojme ne nga imoraleti e mediokriteti rilindas? Duhen burra e burrnesha ne opozite sot, e jo marioneta, qe ne fakt gjithmone jane padobi, madje te demshme,, duhet dekriminalizim i politikes , por jo vetem, mendoj qe edhe deimoralizimi ne politike do e pastronte politiken nga….

3 COMMENTS

  1. jane normale zonje.per kate pseudo klase politike,ka nga pd qe kalojne ne ps kur eshte ne pushtet,nga ps ne pd pa permend te lsi qe jane prostituta e shkojne ng dy krahet dhe eshte normale.jane te korruptuar dhe mbrojne interresat e tyre.kjo qe po thua deshiroj qete mos te ndeshkoje se nuk doti pelqeje bashes,se edhe ai eshte si te tjeret.

  2. PD nuk po e vjel asnjeri, ka strukturat ne vend te bej reformat brenda saj tamam sic esht per nje demokraci te vertet, pse ja lini ti bejn te tjeret, sju ka faj njeri nuk vazhdohet me demokratur…

    • hic fare nuk vjel pd-ja 8 vite ne pushtet cfare beri? Dhe sa mire qe i di strukturat e pd-se? A thua se ti je arqitekti i saj. Pyet pse ja lini ti bejne te tjeret? Kush jane ata te “tjeret”?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.