Deputeti milioner emërohet zv.kryeministër i Kosovës

deputeti-milionerKryeministri Isa Mustafa ka marrë këtë të enjte një vendim për emërimin e biznesmenit Ramiz Kelmendi, në postin e zëvendëskryeministrit në Qeverinë e Republikës së Kosovës.

Deputeti, i cili ka aderuar vetëm pak ditë më parë në radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, pasi më herët ka qenë deputet i Partisë Demokratike të Kosovës, konsiderohet si një prej personave më të pasur në Kosovë.

Deputeti nga Peja zotëron disa biznese, ndërtesa dhe automjete luksoze, ndërsa në deklarimin e pasurisë në Agjencinë Antikorrupsion, ai rezulton të jetë një biznesmen milioner.

Kelmendi pritet të dorëzojë mandatin e deputetit, për të marrë postin e zv.kryeministrit në Qeveri.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Haradinaj: Ja kush dua të më presë pasi të kthehem në Kosovë

Udhëheqësi i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka përjashtuar çdo ...