Denoncimi tek Berisha: Ja një rekord tjetër i zi i Edvin Ramës!

berisha-2016Një qytetar i është ankuar ish-kryeministrit Berisha për cmimin e naftës në Shqipëri, i cili vazhdon të jetë i lartë në krahasim me shtetet e tjera.

Ai shprehet se në Gjermani, nafta blihet 32 lekë më lirë se në Shqipëri shkruan LajmiFundit.al. 

“Gjermanet e blejne naften 32 leke me lire se shqiptaret. Nafta e tyre nuk eshte e perzier me nafte bruto apo nenprodukte te tjera si ne Shqiperi, e megjithate ata e blejne ate 32 leke me lire. Urime! Zoti Berisha dergojani edi rames se sa eshte nafta ne gjermani”- shkruan qytetari dixhital i Berishës.

Fotoja është bërë publike nga Berisha në rrjetin social “Facebook”, i cili shkruan:

Nje rekord tjeter i zi i Edvin Rames!

Nafta ne Shqiperi, 32 leke me shtrenjte se ne Gjermani!
Ky ishte premtimi i tij per te ulur çmimin e naftes nepermjet uljes se akcises! Ai trefishoi taksen e qarkullimit dhe tani me Besnikun e Partise kontrollon çmimin e naftes! sb/LajmiFundit.al/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Paralajmërimi/ “Nëse Rama anashkalon kërkesat e PD-së, situata do të…”

Deputeti i Partisë Demokratike Genc Ruli, gjatë një interviste në ABC News ...