Denoncimi tek Berisha: Ja një rekord tjetër i zi i Edvin Ramës!

berisha-2016Një qytetar i është ankuar ish-kryeministrit Berisha për cmimin e naftës në Shqipëri, i cili vazhdon të jetë i lartë në krahasim me shtetet e tjera.

Ai shprehet se në Gjermani, nafta blihet 32 lekë më lirë se në Shqipëri shkruan LajmiFundit.al. 

Kliko per me shume info

“Gjermanet e blejne naften 32 leke me lire se shqiptaret. Nafta e tyre nuk eshte e perzier me nafte bruto apo nenprodukte te tjera si ne Shqiperi, e megjithate ata e blejne ate 32 leke me lire. Urime! Zoti Berisha dergojani edi rames se sa eshte nafta ne gjermani”- shkruan qytetari dixhital i Berishës.

LEXO EDHE:  Meta, Berisha e Basha takohen në Presidencë/ Çfarë i bëri bashkë 3 ‘miqtë’ e vjetër

Fotoja është bërë publike nga Berisha në rrjetin social “Facebook”, i cili shkruan:

Nje rekord tjeter i zi i Edvin Rames!

Nafta ne Shqiperi, 32 leke me shtrenjte se ne Gjermani!
Ky ishte premtimi i tij per te ulur çmimin e naftes nepermjet uljes se akcises! Ai trefishoi taksen e qarkullimit dhe tani me Besnikun e Partise kontrollon çmimin e naftes! sb/LajmiFundit.al/

LEXO EDHE:  Majlinda Bregu fiton postin e ëndërruar: Falemnderit Ditmir!

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here