Drogë e prostitucion, burg për shqiptarin e “Cosa Nostra”, ja emri dhe fotoja

elisssNjë bandë prej 10 personave janë dënuar sot me burg nga gjykatësja e Caltanissetta, Alessandra Giunta. Mësohet se mes tyre është edhe një shqiptar.

Ata akuzohen për zhvatje ndaj biznesmenëve, trafik droge mes Caltanissetta e San Cataldo dhe se kanë ngritur një rrjet prostitucioni.

Siç raportojnë sot mediat lokale, të pandehurit ishin pjesë e bandës famëkeqe “Cosa Nostra”.

Shqiptari 34-vjeçar Elis Deda është dënuar me 6 vite burgim.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Grabitjet e Rinasit, pendohet ‘truri’ i bandës, tregon emrat e bashkëpunëtorëve

I cilësuar si truri i grabitjeve, Admir Çerpija pranon përfshirjen në dy ...