Dënohet me vdekje babai kriminel, vrau tragjikisht vogëlushen 2-vjeçare

foshnje14Dje një gjyqtare nga Ohajo dha dënimin me vdekje për babain e një vajzë të vogël 2 vjeç të cilën e kishte lënë të vdiste urie dhe më pas e kishte rrahur për vdekje.

Gjyqtarja Megan Shanahan, nga gjykata e Hamiltonit ndoqi rekomandimin e jurisë për 34-vjeçarin, se Glen Bates duhej t’i jepej dënimi me vdekje.

Kliko per me shume info

Avokati i Bates tha se ai donte të apelonte për dënimin. Ai nuk nxori zë kur dëgjoi dënimin që iu dha.

Juria e Sinsinati e dënoi Bates për akuza të shumta ndaj vdekjes së Glenara Bates.

Avokatët e tij thanë se ai duhej të merrte dënimin me burg sepse kështu do reflektonte çdo ditë për ato që kishte bërë, që të mund shpëtonin nga dënimi me vdekje.

Bates refuzoi të jepte një koment pasi mori dënimin ditën e shtunë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.