Përfundon takimi i liderëve, s’ka marrëveshje për Demarkacionin

lideret-kosoveKa përfunduar takimi i përfaqësuesve të pozitës dhe opozitës në lidhje me demarkacionin me Malin e Zi.

Takimi në mes partive politike në pozitë dhe opozitë lidhur me demarkacionin me Malin e Zi, ka përfunduar pa ndonjë marrëveshje.

Kështu ka thënë Jakup Krasniqi, pas këtij takimi, duke shtuar se e vetmja çështje e diskutimit ka qenë rishikimi i marrëveshjes por pozita nuk pranoi të rishikohet.

“Procedimi i kësaj çështje në kuvend pas ditës sotme është e paarsyeshme”, tha ai.

Në takim pjesëmarrës ishte edhe ambasadori i Amerikës Greg Delawie si dhe shefja e EULEX për Kosovë, Nataliya Apostolova.

Takimi ka zgjatur rreth një orë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Pavarësia e Kosovës, Rama bën homazhe tek varri i Ibrahim Rugovës

Me rastin e 9 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, kryeministri Edi Rama ...