Delvinë, policia zbulon 5 parcela me 3223 bimë kanabis, në kërkim 2 të dyshuarit

Kliko per me shume info

parcela-kanabisPolicisë së Sarandës ka çuar në zbulimin dhe asgjësimin e 5 parcelave me kanabis. Burimet zyrtare treguan se droga u gjet në vendin e quajtur “Galishta” në fshatin Tatzat në Delvinë, në total 3223 bimë kanabis. Gjithashtu u gjetën edhe 55 bimë në proces tharjeje si dhe 3 thasë me peshë 16 kg e 650 gram. Policia e Sarandës ka shpallur në kërkim dy kultivuesit me iniciale F.B. e A.ZH., përkatësisht 39 dhe 45 vjeç.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.