Delvinë, policia zbulon 5 parcela me 3223 bimë kanabis, në kërkim 2 të dyshuarit

parcela-kanabisPolicisë së Sarandës ka çuar në zbulimin dhe asgjësimin e 5 parcelave me kanabis. Burimet zyrtare treguan se droga u gjet në vendin e quajtur “Galishta” në fshatin Tatzat në Delvinë, në total 3223 bimë kanabis. Gjithashtu u gjetën edhe 55 bimë në proces tharjeje si dhe 3 thasë me peshë 16 kg e 650 gram. Policia e Sarandës ka shpallur në kërkim dy kultivuesit me iniciale F.B. e A.ZH., përkatësisht 39 dhe 45 vjeç.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Shmanget tragjedia, gjenden 6 kallëpe tritoli në pallatin 20-katësh, nis hetimi

Gjashtë ditë pasi u shembën tre katet e fundit të një pallati 20-katësh ...