Moti i keq, dëbora zbardh Italinë

Kliko per me shume info


Qiell gri, temperatura në rënie të lirë dhe flokët e parë të dëborës në Terminillo, Rieti.

Në “malin” e Romës, kryeqytetit italian, duket sikur është ulur këmbëkryq dimri.

Kliko per me shume info

Malet e Rietit ishin zbardhur sot, rreth orës 17.00, pasi flokët e parë të dëborës nisën të binin që në mëngjes.

Me pak fjalë dëborë në tetor, në kuotën mbi 2000 metra. Operatorët turistikë vendor shpresojnë që të jetë fatsjellëse, për një sezon të mbarë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.