“Sherr” live në Beograd, Rama: Trepça, tokë e Kosovës! Vuçiç: Di më shumë se ti …!

Kliko per me shume info

rama-vucic_2Është nxehur situata në Beograd, ku Rama dhe Vuçiç janë përballë njëri-tjetrit. Debati mes dy kryeministrave është ashpërsuar, teksa është folur për Trepçën.

Rama ka deklaruar se kjo është tokë kosovare. Por, i menjëhershëm ka qenë reagimi i Vuçiç, i cili ka thënë se di më shumë se Edi për këtë tokë.

Kliko per me shume info

Rama: Trepça është tokë e Kosovës. Trepça është një minierë në tokën kosovare.

Vuçiç: Rama është politikan më i mirë se unë. Por, guxoj të them se di më shumë se Edi për Trepçën. Kosova bëri lëvizjen më të keqe për zhvillimin e kësaj toke. Duhet të keni të njëjtin qëndrim, kur flisni për shqiptarët dhe kosovarët.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.