De Biasi shpërthen ndaj Hafizit: Kishe lojtarë të mirë, s`pate rezultate

de-biasiGianni De Biasi, trajneri i Kombëtares shqiptare, e ka kritikuar ish-trajnerin e Shqipërisë, Astrit Hafizin.

Strategu italian, Ganni de Biasi, ka vendosur të sulmojë të gjithë ata që e kanë kritikuar pas humbjes nga Spanja.

Kliko per me shume info

Ai ashpër me Astrit Hafizin duke i këshilluar atij të shohë statistikat e dobëta gjatë kohës kur drejtonte Kombëtaren (1997-1999).

“Besoj se e kuptoj motivimin e kësaj sjelljeje, sepse në fund të fundit ai nën drejtimin e Kombëtares, megjithëse ka pasur në dispozicion një grup me futbollistë të shkëlqyer, ka marrë rezultate të dobëta”, u shpreh De Biasi në një intervistë për “Panorama Sport”.

LEXO EDHE:  Unai Emery do të shkarkohet, Neymar: Dua Luis Enrique tek PSG

Humbja ndaj Spanjës u kritikua shumë nga shumë specialistë të futbollit dhe kjo mesa duket nuk i ka pëlqyer shumë italianit.

1 COMMENT

  1. astrit hafizi hala asht i quditur si ka arrit deri aty.ka pase futbollist shum ma te mire por ky ka pase “biografi te mire”.nuk e kuptoj se si ka fytyre e kritikon te tjeret.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here