“Kështu s’më kishin zënë sytë”! Çudia e radhës në urbanet shqiptare, pa fjalë …!

urban-trNjë histori qesharake vjen nga një prej urbanëve të qytetit të Elbasanit.

Një qytetar tregon se ka hipur si çdo ditë në autobus, ndërsa mes njerëzve të shumtë ka pikasur edhe një burrë, i cili po transportonte motorin e tij.

Burri dhe motori i kuq ndodheshin krahas pasagjerëve të tjerë, në atë çmenduri që bëhet çdo ditë në urban, ku nuk del vendi për të hipur qytetarët e jo më mjete që janë bërë të lëvizin në rrugë, sikurse edhe urbanët.

Djali thotë se ka parë shumë fenomene të çuditshme, por kështu nuk i kanë zënë sytë ndonjëherë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Vdekja e 16-vjeçares, dëshmia e taksistit: Si humbi ndjenjat dhe më pas…

Disa ditë pas rihapjes së hetimeve, nga autoritetet greke, për vdekjen e ...