Shkëlqen CR7, shënon tre gola dhe i jep fitoren Real Madridit

ronaldo-zidaneKristiano Ronaldo i dha fitoren Realit të Madridit, duke shënuar tre gola në sfidën e sotme ndaj Alaveshit. Vendasit kaluan të parët në avantazh, por më pas Ronaldo ndezi motorrët, duke e përmbysur rezultatin. Pjesa e parë e takimit u mbyll 1-2 për miqtë nga Madridi.

Në pjesën e dytë për madrilenët shënuan sërish Morata dhe Ronaldo, duke i dhënë fund takimit me rezultatin 1-4.

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

armando-sadiku

Sulmuesi i kombëtares rikthehet pas tre muajsh tek goli

Pas tre muajsh larg te shenuarit, Armando Sadiku rikthehet tek goli në ...