11 ditë nga zgjedhjet, FBI jep një lajm surprizë për Hillary Clinton

bill-hillary-clintonKreu i FBI-së, James Comey ka deklaruar të premten se po rishikohen email-et e lidhura me Hillary Clinton gjatë kohës kur ajo ishte Sekretare Shteti.

Një gjë e tillë konfirmohet në një letër që drejtori i FBI-së i ka dërguar tetë kongresmenëve dhe përbën një zhvillim të ri 11 ditë para zgjedhjeve presidenciale.

Kliko per me shume info

Pasi Departamenti i Drejtësisë nuk ngriti akuza ndaj Clinton. por Comey thotë në letër se nga zhvillimet e mëpasshme, e detyruan që të rishikojë dhe një herë çështjen.

LEXO EDHE:  Ndërhyrja ruse në zgjedhje, paditen djali e dhëndërri i Donald Trump

“Kam rënë dakord që FBI të hetojë nëse këto emaile përmbajnë informacion të klasifikuar”, thuhet në letrën e kreut të CIA, pa bërë të ditur se sa do të zgjasë ky hetim.

Lajmi surprizë vjen kur kandidati republikan Donald Trump ndodhet në një situatë të vështirë, pasi sondazhet e nxjerrin atë qartësisht humbës.

LEXO EDHE:  Refugjatët gjejnë një mënyrë të re për të shkuar në Gjermani

Hillari Clinton gjatë kohës që mbante postin e Sekretares së Shtetit, ka përdorur serverat e shtetit për të dërguar emaile personale.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here