Fiton City, Manchester United ngec në barazim

city2016Në takimet që janë zhvilluar në Premier League, Manchester City edhe pse ishte mysafir e ka shkatrruar West Bromwich Albion, me rezultat 0 – 4.

Golat i shënuan Sergio Aguero (19’, 28’) dhe Ilkay Guendogan (79’, 90’). Ndersa Manchester United ka luajtur në fushën e vet, ka arritur që të nxjerr vetëm një barazim (0 – 0).

Pas kësaj fitore, Manchester City qëndron në pozitën e parë me 23 pikë, sa ka edhe Arsenali që gjendet në pozitën e dytë. Liverpool është në pozitën e 3-të me 20 pikë aq ka edhe Tottenham në pozitën e 4-të.

Manchester United është i 8-ti më 15 pikë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Dhuna në stadiumin e Kukësit, policit i thyhet shkopi i gomës duke goditur tifozin

Në ndeshjen mes Kukësit dhe Partizanit të luajtur pasditen e sotme në ...