Çelsi “shkatërron” kampionët e Premier Ligës

chelsea15Çelsi i ka shënuar tre gola kampionëve aktualë të Premier Ligës.

Skuadra e Antonio Kontes ka mposhtur Leister Sitin me rezultat e thellë 3:0.

Goli për blutë e Londrës erdhi shumë shpejtë, pasi ishte sulmuesi spanjoll Diego Kosta i cili kaloi në avantazh skuadrën që në minutën e 7 të takimit.
Më pas, në minutën e 33 të ndeshjes Eden Hazard e kaloi portierin kundërshtarë dhe shënoi golin e 2-te pas topit të dhënë nga Pedro Rodriguez.

Golin e tretë në “Stamford Bridge”, e realizoi mesfushori Victor Moses, 10 minuta para fundit të ndeshjes, duke e mbyllur takimin me rezultatin 3-0.

Kjo fitore e ka ngjitur skuadren ne vendin e peste me 16 pikë në total.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Dhuna në stadiumin e Kukësit, policit i thyhet shkopi i gomës duke goditur tifozin

Në ndeshjen mes Kukësit dhe Partizanit të luajtur pasditen e sotme në ...