Cannavaro ëndëron të drejtojë Real Madridin

cannavaroFabio Cannavaro e pranon se ëndërron që një ditë ta drejtojë gjigantin spanjoll, Real Madrid.

Ish-fituesi i Topit të Artë në vitin 2006 thotë se kthimi i tij në “Santiago Bernabeu” është qëllimi i tij kryesor.

“Është ëndrra ime është të jem trajner i Real Madridit”, tha Cannavaro, i cili gjatë karrierës së tij si futbollist kishte fituar ty tituj të La Ligës me ‘Los Blancos”.

Ish-mbrojtësi i Italisë, lavdëron punën që po bën Zinedine Zidane me Real Madridin, i cili janarin e kaluar kishte marrë ‘timonin’ e madrilenëve, duke fituar Ligën e Kampionëve dhe Superkupën e Evropës.

“Zidane ka arritur gjëra shumë të mëdha. Pas Benitez, ai e mori skuadrën dhe bëri punë të madh, duke ndërtuar një ekip shumë të mirë”, tha Cannavaro.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

19-vjeçarët e Shqipërisë mposhtin Anglinë

Kombëtarja shqiptare e 19-vjeçare e drejtuar nga Erion Bogdani ka arritur një ...