Britanikët tallen keq me Putin: Me këto rrangalla do të na kërcënosh?

britania-rusetNdërsa një ditë më parë britanikët jepnin alarmin se po vinin rusët, sot kanë vendosur të tallen me Putinin. “Daily Mail” ka thumbuar rusët për anijen kryesore, që ishte aeroplanmbajtësja “Admiral Kuznetsov”, e cila dje kaloi Kanalin Anglez për të mbërritur pranë brigjeve siriane.

Sipas “Daily Mail”, flora ruse është e ndryshkur, që “lëshon tym dhe që ka mbetur si relike nga koha sovjetike”.

Në fakt, aeroplanmbajtësja ruse “Admiral Kuznetsov” nuk lundron kurrë larg nga “porti-shtëpi” në Severomorsk, dhe nuk del asnjëherë pa rimorkiatorin e nevojshëm, pasi ka vazhdimisht probleme.

Ajo është ndërtuar që në kohën e “Luftës së Ftohtë” dhe është krenaria ruse.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Trump ‘’shokon’’, përjashton BBC e CNN nga konferenca në Shtëpinë e Bardhë

Një ngjarje  shokuese ka ndodhur në SHBA, pikërisht në Shtëpinë e Bardhë, ...