Deputeti socialist krahason Berishën e Bashën me Trump, ja mesazhi

braceDeputeti i Partisë Socialiste, Erjon Braçe, është përfshirë në debatin që ka prekur edhe politikën shqiptare, atë të zgjedhjeve në Amerikë, ku gara tashmë është vendosur të jetë e fortë mes dy kandidatëve, Donand Trump dhe Hilary Clinton.

Në një postim në rrjetet sociale, Braçe, duke iu referuar debatit të djeshëm dhe të fundit mes dy kandidatëve para mbajtjes së zgjedhjeve në muajin nëntor, ka mbështetur Clinton-in.

Por, duke u ndalur në akuzat që ka thënë rivali i saj për zgjedhje pa standarde, Braçe kujton këtu dy figurat e politikës shqiptare, ish-kryeministrin Sali Berisha dhe kreun e opozitës, Lulzim Basha, si të vetmit që flasin në gjuhën e Trump-it.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

One comment

  1. Ne fakt ti Brace je shum tolerant je nje Liberal i vertet,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Ilir Meta flet për herë të parë për protestën e opozitës në Bulevard

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta, foli sot per here te pare per ...