Deputeti socialist krahason Berishën e Bashën me Trump, ja mesazhi

braceDeputeti i Partisë Socialiste, Erjon Braçe, është përfshirë në debatin që ka prekur edhe politikën shqiptare, atë të zgjedhjeve në Amerikë, ku gara tashmë është vendosur të jetë e fortë mes dy kandidatëve, Donand Trump dhe Hilary Clinton.

Në një postim në rrjetet sociale, Braçe, duke iu referuar debatit të djeshëm dhe të fundit mes dy kandidatëve para mbajtjes së zgjedhjeve në muajin nëntor, ka mbështetur Clinton-in.

Kliko per me shume info

Por, duke u ndalur në akuzat që ka thënë rivali i saj për zgjedhje pa standarde, Braçe kujton këtu dy figurat e politikës shqiptare, ish-kryeministrin Sali Berisha dhe kreun e opozitës, Lulzim Basha, si të vetmit që flasin në gjuhën e Trump-it.

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.