I morën “BMW X6” dhe e plagosën me armë, zbardhet ngjarja në Vlorë, ja emrat e autorëve

Kliko per me shume info

polici-vlore15Policia ka zbardhur ngjarjen e djeshme ku mbeti i plagosur me armë zjarri Florenc Meçaj në Vlorë, i cili rezulton i dënuar më parë për vrasje.

Policia informon sot se për plagosjen janë arrestuar në flagrancë 2 autorë të dyshuar, Olgert Shehu, 38 vjeç, banues në Vlorë dhe Hajri Xhaferi, 53 vjeç, banues në Vlorë dhe është shpallur në kërkim Klejvis Gjahtari, 29 vjeç, i cili ka qenë shpallur në kërkim gjithashtu për veprën penale “Largimi i të burgosurit nga vendi i qëndrimit” në vitin 2012.

Kliko per me shume info

Gjatë veprimeve hetimore të kryera, ka rezultuar se shtetasi Klevis Gjahtari, në bashkëpunim me shtetasin Olgert Shehu, ditën e djeshme para kryerjes së plagosjes, në lagjen “Ujë i ftohtë” dyshohet se kanë vjedhur me dhunë shtetasin Florenc Meçaj, duke i marrë këtij të fundit automjetin e llojit “BMW-X6” me targë AA 333 MK, portofolin me një sasi parash prej 500 euro, disa bizhuteri personale që dispononte me vete si dhe aparatin celular.

Rreth 1 orë më vonë pas konfliktit për arsyet e mësipërme, në një rrugicë të lagjes “Pavarësia”, dyshohet se shtetasi Klejvis Gjahtari, ka plagosur me armë zjarri të llojit “Pistoletë” shtetasin Meçajn, i cili ndodhet në Spitalin Rajonal, në gjendje shëndetësore jashtë rrezikut për jetën.

Për këtë ngjarje, Policia ka bllokuar dhe sekuestruar 2 automjete të gjetura rreth 500 m larg vendit të ngjarjes:
– automjetin “Benc-Mercedes” me targë AA985NV,
– automjetin “BMW-X6” me targë AA333MK,
– si dhe disa gëzhoja pistolete model 54 (pranë vendin të ngjarjes) të cilat do të dërgohen për ekzaminime të mëtejshme.

Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here