Makina përplaset me borduren në “Xibrakë”, rrezikon të bjerë në Shkumbin

xibrakeNjë aksident ka ndodhur në aksin rrugor Elbasan-Librazhd. Një automjet tip “BMW”, ka shpëtuar pa rënë në ujërat e lumit Shkumbin, pasi është përplasur me bordurat mbrojtëse.Automjeti udhëtonte nga Elbasani në drejtim të Librazhdit, kur është përplasur me një nga pjesët prej betoni të cilat janë vendosur për mbrojtëse, pasi një pjesë e rrugës është shembur.

Ky segment rrugor vazhdon të mbetet e dëmtuar nga përmbytjet që ndodhën dimrin që shkoi dhe është një pjesë rruge shumë e vështirë për të gjithë shoferët, duke u bërë edhe burim aksidenti.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Osumi nxjerr trupin e 47 vjeçarit, u zhduk pas kthimit nga Greqia

Lumi Osum ka nxjerrë në breg trupin e pajetë të 47 vjeçarit, ...