Shëndetësi falas?! Blushi: Ja çfarë i ndodhi të afërmit tim që u shtrua në spital!

blushi-kuvendDeputeti Ben Blushi akuzoi sërish kryeministrin Rama në parlament për mosmbajtje të premtimeve për shëndetësinë falas. Blushi tha se vetëm 4 ditë më parë, kishte parë nga afër situatën në një spital, ku siç tha ai, pacienti duhet të blinte që nga uji, deri tek dorezat e mjekut e ilaçet.

“Para 4-5 ditësh një njeri i afërt i imi përfundoi atje në kushte fatale. Duhet të blinte jashtë spitalit ujin, dorezat e mjekut dhe medikamentet që mori aty çdo ditë. Ku shkojnë taksat tona? Nëse kaq detaje elementare i mungojnë një hospitalizimi korrekt të cilin të gjithë e meritojnë. Si ka mundësi një njeri vjen çdo të enjte këtu dhe mburret për gjërat që si ka bërë.”- deklaroi Blushi.

Sipas deputetit, shëndetësia dhe arsimi janë dy sektorë që shkaktojnë më shumë viktima sot.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Djali i Pandeli Majkos i habiti të gjithë sot, gjesti i tij që s’pritej në Shkodër

Djali i Pandeli Majkos është mbështetës i protestës së opozitës që prej ...