Blushi ia kthen rëndë Ramës: Kur shkrimtarët merren me qentë …!

Rama-Blushi-480x342Gjatë intervistës që dha mbrëmë në “Studio e Hapur”, kryeministri Edi Rama sulmoi ish-deputetin e tij, Ben Blushi, duke thënë se nuk ka bërë asnjë punë në shërbim të qytetarëve.

Duke i kujtuar kohën kur kreu i mëparshëm socialist, Fatos Nano, e bëri ministër, kryeministri ironizoi: “Ben Blushi ka patur dy kryetarë në parti Fatos Nanon dhe mua.Me Fatos Nanon u bë nja tre herë ministër dhe s’bëri asnjë punë.Me mua s’bëri asnjë punë por bëri nja tre libra, romane”.

Deputeti i larguar nga PS për të krijuar partinë e tij së bashku me Mimoza Hafizin, që gjithashtu la Partinë Socialiste, i ka kthyer përgjigje shefit të mazhorancës.

“Paska folur Edi Rama për romanet e mi! Kur shkrimtaret merren me qentë, qentë merren me Librat!”, shkruan Ben Blushi në rrjetin social Facebok.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

One comment

  1. e ke gabim z. blushi.qeni eshte nje kafshe besnike dhe smeriton te krahasohet me nje specije te tidhe nga mete ndyrat e tokes.te lutem mos e ndero aq shum dhe mos e bej personazh te ndonje romani.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Dita e dytë e protestës, Basha: Ose zgjedhje të lira, ose zgjedhje farsë nuk do ketë

Kreu i PD, Lulzim Basha, përsëriti qëndrimin e opozitës për të mos ...