Blushi ia kthen rëndë Ramës: Kur shkrimtarët merren me qentë …!

2
Kliko per me shume info

Rama-Blushi-480x342Gjatë intervistës që dha mbrëmë në “Studio e Hapur”, kryeministri Edi Rama sulmoi ish-deputetin e tij, Ben Blushi, duke thënë se nuk ka bërë asnjë punë në shërbim të qytetarëve.

Duke i kujtuar kohën kur kreu i mëparshëm socialist, Fatos Nano, e bëri ministër, kryeministri ironizoi: “Ben Blushi ka patur dy kryetarë në parti Fatos Nanon dhe mua.Me Fatos Nanon u bë nja tre herë ministër dhe s’bëri asnjë punë.Me mua s’bëri asnjë punë por bëri nja tre libra, romane”.

Deputeti i larguar nga PS për të krijuar partinë e tij së bashku me Mimoza Hafizin, që gjithashtu la Partinë Socialiste, i ka kthyer përgjigje shefit të mazhorancës.

“Paska folur Edi Rama për romanet e mi! Kur shkrimtaret merren me qentë, qentë merren me Librat!”, shkruan Ben Blushi në rrjetin social Facebok.

Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
SHARE

1 COMMENT

  1. e ke gabim z. blushi.qeni eshte nje kafshe besnike dhe smeriton te krahasohet me nje specije te tidhe nga mete ndyrat e tokes.te lutem mos e ndero aq shum dhe mos e bej personazh te ndonje romani.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here