Ben Blushi shpall emrin e Partisë së re

ben-blushiBen Blushi, deputet i larguar tashme nga PS, ka shpallur emrin e partise se re.

“Lista e Barabarte” quhet partia qe Blushi dhe Mimoza hafizi do te themelojne.

“Me 1 nentor ne ora 18.00 ju ftoj te gjitheve per te themeluar projektin e ri politik”, shkruan Blushi ne njoftimin e tij.

Ai u largua nga PS pas nje periudhe 3-vjecare kritikash dhe opozitarizmi ne raport me “rilindjen” qe sipas tij nuk perfaqeson Partine Socialiste./lajmifundit.al

Kliko per me shume info

One comment

  1. o ben prape me lista ti? Po si a nuk do heqin dore nga listat shqiptaret? Po mire, po shkurtimi i partise tende si do jete o beno? lb, d.m.th. pounds, mase qe peshohen domatet dhe kastravecat ketej nga nahija jone, hahahaha, i madh je per koken tende.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

samaras

Samaras: Greqia është aq dobët sa edhe Edi Rama po e sfidon!

Ish-kryeministri grek Antonis Samaras, në një intervistë për gazetën “Vradini”, pavarësisht se ...