Blushi lëshon bombën e radhës: S’mund të rri në një parti që nuk bën zgjedhje të lira

I ftuar në studion e emisionit “Opinion” pas largimit të tij dhe deputetes Hafizi nga grupi parlamentar i Partisë Socialiste, deputeti Ben Blushi ka folur për arsyet e kësaj lëvizjeje.

Arsyeja themelore sipas Blushit është se në PS nuk ka zgjedhje të lira, çfarë për deputetin nuk është normale.

“Nuk është vendim personal. Jemi dy deputetë që pasi i konsumuam të gjitha mundësitë për të bashkëjtuar në një parti, vendosëm të largoheshim.

Ne kemi bërë një betejë brenda PS, që nga fillimi i vitit 2016 për të kërkuar zgjedhje të lira. Nëse në Shqipëri një parti e cila eleminon zgjedhjet në të gjitha forumet duek hequr mundësinë për tu zgjedhur, kjo nuk është normale për mua. kjo është arsyeja themelore”.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Komisioneri i BE Hahn: Keqardhje për bojkotin e opozitës shqiptare ndaj Kuvendit

Komisioneri per politiken e fqinjesise e mire dhe negociatat per zgjeriminne BE, ...