Blushi sulmon Ramën: E ujit mendjen me ujin e kalbur të Saliut, s’ke gravitet!

blushi2016Deputeti Ben Blushi po flet në seancën e sotme plenare, ku ka hedhur sërish akoma ndaj qeverisë Rama.

Blushi ka deklaruar se deri tani nuk është bërë decentralizim dhe se administrata është kaotike.

dërsa ka shtuar se Rama mburret me gjërat që nuk i ka bërë.

“Nuk kemi bërë deri tani decentralizim. Mësuesit sot emërohen nga Minstria e Arsimit. Administratë kaotike në arkitekturë dhe cilësi. Prefekti është i panevojshëm, nuk bën më punë. Bashkitë kanë tendencë për të mos e pyetur. Aryeja pse vijmë në jetë është ta vëmë mendjen në punë dhe ta ujisim ditë pas dte. Ky fermer i rilindjes nuk ka asnjë lloj graviteti. E ujit mendjen e vet me ujin e kalbur të Saliut. Rama mburret për gjërat që nuk i bën. Shëndetësia dhe arsimi, dy çështjet më problematike”, ka thënë Blushi.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

One comment

  1. o benush, uji nuk kalbet po qelbet. Je dhe shkrimtar o derzi, keshtu i shkruan ata romanet dhe librat ti ?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

“Deputetët braktisën Kuvendin me urdhër të Bashës, PD është kundër Vettingut”

Deputeti socialist, Taulant Balla ka folur në rubrikën ‘Opinion’ në ‘News24’ për ...