“Kështu na ofroi Edi Rama poste ministrash që të mos largoheshim nga PS-ja”

blushi-hafiziIsh-deputetja e PS-së, Mimoza Hafizi ka treguar sot në emisionin “Në Fokus” tek “Ora News”, se kryeministri Rama i ka ofruar asaj dhe Ben Blushit poste ministrore vetëm që të mos largoheshin nga PS.

Hafizi nuk ka përcaktuar se kujt konkretisht iu ofrua posti, por ka deklaruar se kjo ofertë është përbuzur me neveri nga dy deputetët që zyrtarisht nuk janë më pjesë e Partisë Socialiste.

“Gjatë korrikut, kur qeveria e zotit Rama ndjeu një farë rreziku, na kanë ofruar poste ministrash ne e kemi refuzuar me përbuzje”, tha Hafizi.

E pyetur se cilit prej të dyve Rama u ofroi postin ministror, Hafizi thotë se kjo nuk ka shumë rëndësi.

“Kjo nuk ka rëndësi, ne bashkë jemi dhe e vetmja gjë që ne kemi kërkuar për të mbështetur këtë mazhorancë, kemi kërkuar që të kthehen zgjedhjet në PS dhe të kthehet mendimi ndryshe”, tha Hafizi.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Jul Deda reagon ashpër ndaj Ramës: Hapi sytë, 18 shkurti s`ka lidhje me 21 janarin

Aktori Julian Deda ka reaguar ne fazen e tij zyrtare ne Fb ...