Maqedonasi arrestohet në Sarandë, bleu në dyqane me euro false

EURO-KARTMONEDHNjë maqedonas është arrestuar nga Policia e Sarandës pasi bleu në dyqane të ndryshme me euro false.

Në pranga të bluve të qytetit bregdetar ka rënë Sevgyl Kasumi, 33-vjeç, lindur në Maqedoni dhe banues në Itali, pasi gjatë ditës së enjte, ka blerë në dyqanin e E. Xh, në lagjen Nr.4 të Sarandës, dy karta për aparat celular, për të cilat ka dhënë 50 euro, e cila dyshohet të jetë e falsifikuar.

Më pas, 33-vjeçari ka shkuar në lagjen Nr.1 në një tjetër dyqan dhe ka blerë një palë këpucë në këmbim të 50 eurove të tjera, e cila gjithashtu dyshohet të jetë e falsifikuar.

Gjatë kontrollit të ushtruar nga policia, atij iu gjetën disa monedha të tjera të cilat dyshohen se janë të falsifikuara dhe akuzohet për veprën penale “Falsifikimi i kartëmonedhave”.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Vijon dorëzimi vullnetar i armëve në të gjithë vendin, rreth 42 armë zjarri dhe 7990 fishekë për 24 orë

Policia e shtetit informon se vijon masivisht dorëzimi vullnetar i armëve dhe ...