Deklarata “bombë” e biznesmenit, ja çfarë thotë për investimin 450 mln$

Kliko per me shume info

biznezmeni-dhunaBiznesmeni i dhunuar barbarisht nga shqitparët, Faad Mitri, është rikthyer edhe njëherë në Tiranë, për një arsye të trishtë.

Biznesmeni libanezo-amerikan do t’i japë lamtumirën e fundit nënës së tij, e cila ka ndërruar jetë në Tiranë. Mitri është shfaqur sot në rrugët e kryeqytetit shqiptar mbi një karrocë me rrota, i shoqëruar nga disa roje sigurie.

Kliko per me shume info

 

Biznesmeni libanezo-amerikan Faad Mitri është rikthyer në Tiranë, duke deklaruar se investimi i tij është mbyllur përfundimisht.

Mitri: Nuk e di çfarë ka bërë policia me autorët e dhunimit. Nuk do të qëndroj në Shqipëri.

Biznesmeni 55-vjeçar do të ndërtonte një kompleks gjigand prej 450 milionë dollarësh në Gjirin e Lalzit, por u tërhoq nga ky projekt pasi u dhunua barbarisht nga tre persona në rrugën e Rinasit, të cilët edhe i kanë kërkuar të tërhiqet nga investimi.

Edhe kompania e tij, Omnix Albania deklaroi se tërhiqej nga ndërtimi i kompleksit turistik në gjirin e Lalzit dhe nga çdo investim tjetër në Shqipëri, pas aktit të rëndë kriminal ndaj Mitri. Sipas kompanisë, ky projekt gjigand synonte të hapte rreth 1200 vende pune deri në vitin 2018.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.