Denoncimi/ “Trafikantët e drogës përdhunuan 17-vjeçarin në Vlorë”

berisha166Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar rastin e përdhunimit të një adoleshenti nga trafikantët e drogës në Vlorë, duke i bërë thirrje prokurorisë të nisë me urgjencë hetimin.

Berisha rastin e ka publikuar në faqen e tij në Facebook.

Kliko per me shume info

“Qytetari dixhital denoncon një krim të shëmtuar të trafikanteve të drogës , përdhunimi një djali 17-vjeçar që fshihet nga komisariati i Vlorës!”, shkruan Berisha, duke publikuar edhe mesazhin.

Mesazhi: 

“Pershendetje Doktor.Dje komisariati i Vlores eshte tronditur nga nje denoncim i nje djali 17 vjeçar i cili si shume te tjere punon ne parcelat e hashashit.Djali ne fjale eshte perdhunuar seksualisht (vertetuar edhe nga mjeku)nga pronaret e parceles dhe vazhdimisht kercenohet nga keta persona.Deshmia e ketij djali ka tronditur gjithe oficeret e policise duke i lene te shokuar.Ata jane gati te bejne gjithcka per kete ngjarje por ka nje veshtiresi,nje nga perdhunuesit njekohesisht edhe pronar i parceles ka vellain e vet oficer policie ,dhe kuptohet qe element te tjere te policise jane ne pjese.Parcelat ne fjale jane ne fshatin .Dukat ndersa perdhunimi eshte bere ne Babice te Vlores pasi kane shkuar dhe e kane mare te riun ne shtepi sepse ky i fundit u kerkonte leket e punes dhe ata e ndeshkuan.Ju lutem Doktor ndihmoni kete familje dhe oficeret e policise ta çojne ngjarjen deri ne fund sepse edhe ata kane nevoje per mbeshtetje.Me respekt”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.