Berisha i “përlotur”: Humbje e dhimbshme, shpirti i tij u bëftë dritë!

Kliko per me shume info

berishaaaVdekja e ish-deputetit demokrat, Gilman Bakalli, ka prekur mbare shqiptaret. Mes tyre eshte dhe ish-kryeministri Sali Berisha, i cili ka ngushelluar famijaret e profesorit Bakalli, duke thene se i mori jeten nje semundje shume agresive.

Berisha e ka cilesuar ndarjen e tij nga jeta nje humbje te dhimbshme dhe te pakompensueshme, ndersa i lutet Zotit qe shpirti i tij te behet drite.

Kliko per me shume info

“Ngushellime! Te dashur miq, mbreme u nda thuaj papritmas nga jeta, nga nje semundje shume agresive, ish deputeti i PD, pedagogu dhe intelektuali Gilman Bakalli. Me kete rast i shpreh familjes Bakalli,te afermve dhe miqve te te ndjerit, ngushellimet e mia te thella per kete humbje te dhimbshme dhe te pakompensueshme dhe i lutem Zotit se bashku me ta qe shpirti i njeriut te tyre me te dashur te behet drite! sb”, shkruar Berisha ne Fb.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.