Qytetari dixhital/ Berisha: Rama dhe Gaz Demi shesin ndeshje, të hetohen!

Kliko per me shume info

berisha-2016Ish-kryeministri Berisha ka hedhur akuza për shitje të ndeshjeve duke përmendur vëllain e Edi Ramës dhe presidentin e Partizanit, Gazmend Demi.

Ish-kryeministri i kërkon Prokurorisë të nisë hetimet dhe gazetarëve të investigojnë mbi dëshminë e mbërritur në adresën e tij.

Kliko per me shume info

STATUSI I BERISHËS
Futbollisti dixhital denoncon

Veprimet mafioze në futboll të famozëve Gaz Demi dhe Olsi Rama, të cilët përfliten në Shqipëri dhe më gjerë për shitblerje ndeshjesh dhe përdorin pushtetin e Edvinit për qëllimet e tyre të mbrapshta!

U bëj thirrje prokurorisë së shtetit dhe gazetarëve investigativë të ndërmarrin një hetim të gjithanshëm bazuar në këtë dëshmi ndaj binomit mafioz Demi-Rama, për të prerë me gërshërët e ligjit kthetrat e tyre të zeza mbi futbollin shqiptar! sb

“Përshëndetje!
Unë që po ju shkruaj, jam një lojtar 19-vjecar në një prej klubeve sportive te futbollit ne Shqiperi. 3 vitet e fundit kam qene i angazhuar si lojtar ne ekipin e futbollit “FC.KEVITAN”, nje ekip i ri, i ndërtuar nga dëshira e pastër për të ecur me drejtësi ne futbollin shqiptar, nga Artan Singa, por qe shume shpejt u perplas me padrejtesi te shumta, me te cilat ekipet e tjera ishin familjarizuar dhe per sa kohe Kevitan ishte i papergatitur per te rezistuar ne llumin e korrupsionit e sulmuan.

Gjithe vitin e kaluar kemi kryesuar renditjen, pavaresisht sulmimeve te vazhdueshme nga ekipe te tjera, si psh per reference po sjell si deshmi ekipin e Partizanit B nen drejtimin e Gazmend Demit Olsi Rames, i cili na hodhi poshte e pervec kesaj na rrezikoi dhe jeten ne ndeshjen e zhvilluar ne fushen e Gramshit, per hir te afera te tyre korruptive ne te cilin ishte perfshire dhe arbitri i ndeshjes.

Duke e tejkaluar kete, shqetesimi me i madh i imi lidhet me skandalin qe ka plasur ne Federaten e Futbollit Shqiptar ndermjet Mamurrsit dhe Partizanit. Dje u deklarua ne media se Partizani del ne kategori te pare dhe bie Mamurrsi dhe e gjitha kjo nga presionet, korrupsioni koke e kembe qe ka mbethyer futbollin shqiptar ne teresi, nga ekipet e vogla e deri te ato me te medhate, dhe e gjitha kjo behet nen hunden pseudo-presidentit Armando Duka.

Jane te panumerta situatat qe mund te listoj, te cilat demostrojne kalbjen e sistemit plotesisht, i cili pershkak te nje kalbje shekullore, po paralizon per te ecur perpara dhe ekipe te reja, te cilat aspirojne qe pervec te tjerash te shperndajne ndjesine e te luajturit futboll prej verteti, si ekipi i KEVITAN.

Jane pikerisht keto padrejtesi qe largojne futbollistet shqiptare dhe i bejne ata te gjejne te ardhmen e tyre gjetke dhe pervec kesaj e thellojne batakun e korrupsionit dhe nuk i stimulojne nismat e ndermarra per investime ne futbollin shqiptar, duke jua bllokuar te gjitha rruget, sic eshte vepruar ndaj Z. Artan Singa, i cili nisi nje sipermarrje me qellime pozitive per futbollin shqiptar, por qe korrupsioni nuk po e lejon te avancoje ne kete drejtim.

Ju ftoj te beni investigime ne kete drejtim dhe ju lutem te ngrini zerin edhe ne parlament per kete ceshtje. Faleminderit!”

1 COMMENT

  1. ndeshjet i shiste ish-ministri Bode dhe parate i ndanit bashke. E harrove? Tu harrofte emri, tu harrofte !!!!!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.