Kosovari i kërkon “ndihmë” Berishës: Policia po na plaçkit”, ja gjobat e turpshme!

berisha166Ish kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha përmes një postimi në Facebook ka publikuar një mesazh të një shtetasi të Kosovës, i cili ka denoncuar për gjobat e Policisë shqiptare.

Në mesazh thuhet se Policia shqiptare po i ndalin qytetarë e Kosovës të cilët po e vizitojnë shtetin shqiptarë për ti gjobitur për tejkalim të shpejtësisë edhe pse kjo nuk po vërtetohet nga kjo e fundit.

LEXO EDHE:  Imami, Topalli dhe Patozi kritika të forta Bashës: Po merr peng partinë
Kliko per me shume info

Berisha i ka bërë thirrje prokurorisë shqiptare që ti vendosë para ligjit këtë zyrtarë të Policisë.

“Qytetari dixhital nga Kosova denoncon:

Gjoben, plaçkitjen nga çunat e krimit te Saje qorrit!
I bej thirrje prokurorise te vendose para ligjit banditet me unforme qe plaçkisin me gjoba qytetaret! sb

“Pershendetje Z.Berisha siç po e shihni edhe ne foto sot gjate rrugetimit tonë per ne Tiranë, policia rrugore e Shqiperis na ndalë siç ndalë pothuajse qdo Kosovar qe mësyn Shqiperin dhe dënon-gjobit ( plaqkit ) 61Euro Cash per arsye tej-kalim shpejtësie gjë të cilen nuk arrin as vetë polici te ta deshmoj. Maltretimi nuk mbaron ketu, ata te ndalin patenten me mundsi ri-marrje vetem pas 3dite dhe nese unë si qytetar i Kosoves dua te vazhdoje rrugetimin time drejt Maqedonis ose Malit te Zi nuk mund pa patent shoferin te cilin me ka konfiskuar policia Shqiperis edhe pse e kame paguar Gjoben-Plaqkitjen.
Kjo eshte Mikëpritja vellazerore e Shtetit Shqiptar per ne Kosovaret qe duam ta kalojm nje dite ne Shqiperi.
Kjo nuk eshte asgje tjeter perveqëse TURP TURP TURP”, thuhet në mesazhin e dërguar Berishës nga një shtetas i Kosovës./BS

LEXO EDHE:  Raporti i DASH, reagon Paloka: Trump i lëshoi raketat për Ramën, tani pritet shpërthimi

Image

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here