Ben Blushi: Pavarësia e dytë e Kosovës, këtë herë nga Shqipëria

blushi2016Deputeti i sapo larguar nga Partia Socialiste Ben Blushi, ndonëse nuk përmend emra duket se kritikon qëndrimin e Edi Ramës ndaj Kosovës pak ditë më parë në Serbi.

Blushi shkruan se Kosova sot është plotësisht e pavarur nga Serbia, por është duke fituar edhe një pavarësi të dytë, atë ndaj Shqipërisë.

Postimi i plotë i Blushit:

“Kosova eshte sot plotesisht e pavarur nga Serbia. Por me sa duket nuk i kane mbaruar problemet. Kur shoh debatet e diteve te fundit mendoj se ka hyre ne nje shteg te panjohur dhe te papritur qe pa dyshim do ta zgjidhe pa arme pa viktima dhe pa gjak, por me art me muzike dhe me sport. Kjo eshte Pavaresia e Dyte e Kosoves ose ndryshe Pavaresia e Kosoves nga Shqiperia”(sic.)

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Takimi me eurodeputetët, Thaçi bën një deklaratë të fortë për situatën në Ballkan

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, mendon se nuk mund të tejkalohen barrierat ...