Barcelona fiton minimalisht, por nuk fal

barcelonaBarcelona ka mposhtur Granadan me rezultat minimal 1 – 0, duke mos e lëshuar mundësinë që të qëndrojë pranë Real Madridit në renditjen tabelare.

Të vetmin gol e shënoi Rafinha në minutën e 49-të.

Në takimet tjera që janë zhvilluar në LaLiga, Real Madridit ka mposhtur Alaves, 4 – 2, Atletico Madrid ka mposhtur Malagan 4 – 2, ndërsa Sporting Gijon dhe Sevilla kanë barazuar, 1 – 1.

Real Madrid gjendet në pozitën e parë me 24 pikë, i ndjekur nga Barcelona me 22 pikë, Atletico Madrid me 21 pikë është i treti, aq sa ka edhe Sevilla që gjendet në pozitën e katërt.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

E çuditshme, ja cfarë i bën lojtari brazilian kundërshtarit të tij

Një situatë e cuditshme ka ndodhur në përballjen mes skuadrave Deportivo Capiata – ...