Banorët i ankohen, kryeministritri i përgjigjet: ‘’ Më di gjë magjistar?’’

edi-ramaaaNjë tjetët takim zhvillohet nga kryeministri Rama me banorët për të folur për problemet e tyre. Takimi radhës ishte me fermerët e Munushtirës në Çorovodë. Ata folën për shqetësimet me të cilat përballen çdo ditë. Ata i kanë thënë se prej kohësh vuajnë mungesën e ujit dhe energjisë elektrike, duke shtuar se mungojnë edhe investimet në rrugë. Madje një banor i thotë se për këto arsye edhe “po zihen me gratë”.

Por kryeministri i thotë se nëse do të ishte magjistar do të mund t’i zgjidhte këto probleme me një lëvizje të vetme.

Rama: Bëji të fala Berishës, se po na ndjek tani.
Banori iu përgjigj: S’kam pse t’i bëj të fala. Rob zoti është ai, partitë venë e vinë. Ne jemi banorë.
Rama: Sali nuk të bëjnë të fala nga këtu.
Banori: Vërtet ti the duhet të mblidhen fermerët në qendra, po kjo është e pamundur, pasi investimi është më i madh.
Rama: Nuk bëhet kështu llogaria.
Banori: S’kemi rrugë, ujë drita, këto duam ne.

 

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Drejtuesi i Benzit humb kontrollin e përplaset me Fuoristradën në mes të Vlorës

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qendër të qytetit të Vlorës. ...