Bankomati hidhet në erë, por policia shqetësohet për këtë detaj…

bankomati-ereNjë bankomat është hedhur në erë në Londër nga disa persona që kanë përdorur bombula gazi për shpërthimin. Vjedhja ka ndodhur të hënën, teksa policia ende nuk ka bërë të mundur identifikimin e autorëve.

Oficerët e policisë shprehen të shqetësuar jo vetëm për vjedhjet por më tepër për mënyrë se si po i hapin kasafortat pasi duke i hedhur në erë rrezikojnë të lëndojnë veten por edhe persona të tjerë.

Kjo “teknikë” e vjedhjeve të bankomateve është përsëritur disa herë në Londër dhe Policia është e alarmuar.

Policia i ka kushtuar më shumë rëndësi mënyrës se si autorët e shpërthejnë bankomatin, me qëllim zbulimin dhe parandalimin e rasteve të tjera./LajmiFundit.al/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

“Burgu ku ia vlen të hysh”, më mirë se në shtëpi…!

Të dënuarit do të kenë telefonat dhe kompjuterët e tyre në burgun ...