Shkatërrohet “banda e vilave”, politikani i “Lega Nord”: Shqipëria, strehë e hajdutëve

1
Kliko per me shume info

Arrestimi i tre shqiptarëve, qe besohet se kane qene pjesë e asaj që njihej si “banda e vilave” ka sjell dhe reagimin e partisë Lega Nord në Itali.

Nënkryetari i partisë, për zonën e Emilia-Romagna, tha se përgëzon punonjësit e policisë, ndërsa akuzoi Shqipërinë si një “strehë të hajdutëve”.

“Faleminderit, faleminderit, faleminderit pafundësisht, për njerëzit e policisë në Parma. Ata arrestuan tre kriminelë, autorë të shumë vjedhje si dhe kanë terrorizuar një fëmijë”, deklaroi Fabio Rainier.

Në pranga të policisë italiane, dy ditë më parë përfunduan: Artan Goci, Ermal Karaj dhe Arben Reci.

Policia njoftoi se ata janë autorë të disa vjedhjeve. Objektiv i tyre ishin vilat, me pronarë të pasur, ndërsa lëviznin me një automjet tip “Golf” të zi. Grabitjet i kryenin rreh orës 18:00 deri në orën 21:00.

Në banesën e tyre policia ka gjetur qindra bizhuteri të vjedhura, apo sende të tjera të cilat nuk i kishin nxjerrë ende në treg.

Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here